VideoBulut Platformu

VideoBulut Platformu, mobil cihazlar, PC'ler ve TV setleri gibi günümüzün en popüler son kullanıcı cihazlarında daha geniş kitlelere ulaşmak için yüksek kaliteli video akışı hizmetleri sunmaktadır.

Erişilebilirliği, dağıtımı ve ölçeklenebilirliği geliştiren özelliklerle Video Hizmetleri, içeriğinizi korurken hem yerel hem de dünya çapındaki kitlelere içerik yayınlamayı kolay ve uygun maliyetli hale getirir.

VideoBulut Platformu , mobil cihazlar, PC'ler ve TV setleri gibi günümüzün en popüler son kullanıcı cihazlarında daha geniş kitlelere ulaşmak için yayın kalitesinde video akışı hizmetleri sunmaktadır. Erişilebilirliği, dağıtımı ve ölçeklenebilirliği geliştiren özelliklerle Media Services, içeriğinizi korurken hem yerel hem de dünya çapındaki kitlelere içerik yayınlamayı kolay ve uygun maliyetli hale getirir. Ayrıca, hızlı bir şekilde pazara yeni kanallar getirerek ve videoyu birden fazla formatta kodlayarak mevcut olaydan veya niş pazarlardan yararlanın.

VideoBulut Platformu, akıllı telefonlardan Internet'e bağlı TV'lere kadar çok çeşitli cihazlarda canlı yayın akışının karmaşıklığını azaltan ve maliyetleri yöneten, kanıtlanmış ve güvenilir bir canlı etkinlik yayın hizmetidir.

Ürün Broşürü

VideoBulut

(pdf 2MB)

Herhangi bir ekranda herhangi bir ağa yüksek kaliteli içerik
Video Kazançlarınızı Maksimize Etmek için Esnek Araçlar
Kullanıcı Deneyimlerini Etkileyerek Fark Yaratın
Dinamik Zamanlı Pazarlar İçin Uygun Maliyetli Platform
Hibrit Mimari
Backend Sistemlerine
Hızlı ve Kolay Entegrasyon
Yüksek Düzeyde Koruma
Geniş Cihaz kapsamı ile Kitlenize Ulaşın
İçerik Yükleme

İçeriğinizi işlemek için platformumuza almak istediğinizde her yerden içerik alıyoruz. Platformumuz, içeriğinizi uydu, IP yayını, kamera, iPhone App, özel depolama ve bulut depolama gibi farklı kaynaklardan alabilir.

Platformumuz, TV kanallarınızı uydu ve IP yayınlarından, kamera ve iPhone Uygulamasından gelen canlı içeriği ve özel depolamadan ve bulut depolamasından gelen video dosyalarını alır. Uyduda veya herhangi bir IP Kaynağında bir TV kanalınız varsa, platformumuz TV kanalınızı uydu ve IP yayınlarından alır ve işler. Herhangi bir kameradan veya iPhone Uygulamamızdan canlı yayın yaparsanız, platformumuz canlı yayınınızı herhangi bir kameradan ve iPhone uygulamasından alır ve işler. Özel deponuzda video dosyalarınız varsa ve bulut deponuz varsa, platformumuz video dosyalarınızı özel deponuzdan ve AWS, Google Drive veya Dropbox gibi bulut deponuzdan alır.

Uydudan TV kanalları
Iphone’dan canlı içerik
IP yayından TV kanalları
Hızlı ve kolay Kullanıcı portalı
Kameralardan canlı içerik
AWS, Google Drive yada Dropbox gibi
Bulut depodan VoD dosyalar
Canlı ve İsteğe Bağlı Video Kodlama

Kodlama çözümü ile, bulutun gücünü kullanarak çok sayıda videoyu farklı cihazlara farklı işletim sistemlerine verimli bir şekilde dönüştürebilirsiniz. Kodlama çözümü, herhangi bir medya oynatıcı, işletim sistemi, cihaz veya web tarayıcısı tarafından görüntülenebilen, tek kaynaklı akıştan Uyarlamalı Bitrate Akışı göndermenizi sağlar.

Platformumuz, TV kanallarınızı uydu ve IP yayınlarından, kamera ve iPhone Uygulamasından gelen canlı içeriği ve özel depolamadan ve bulut depolamasından gelen video dosyalarını alır. Uyduda veya herhangi bir IP Kaynağında bir TV kanalınız varsa, platformumuz TV kanalınızı uydu ve IP yayınlarından alır ve işler. Herhangi bir kameradan veya iPhone Uygulamamızdan canlı yayın yaparsanız, platformumuz canlı yayınınızı herhangi bir kameradan ve iPhone uygulamasından alır ve işler. Özel deponuzda video dosyalarınız varsa ve bulut deponuz varsa, platformumuz video dosyalarınızı özel deponuzdan ve AWS, Google Drive veya Dropbox gibi bulut deponuzdan alır.

Her Ağ ve Ekranda Yüksek Kalite İçerik
Esnek Araçlar ile Video Karını Maksimize Etme
Kullanıcı Deneyimlerini Etkileyerek Fark Yaratma
Dinamik Pazar sürümü için
uygun maliyetli platform
Hibrit Mimari
Arka uçtaki Sistemlere Hızlı ve Kolay Entegrasyon
Yüksek Seviye Koruma
Geniş cihaz desteği ile kitlelere ulaşabilme
Çoklu İçerik Koruma Yöntemi – MultiDRM

Multi DRM çözümü, şifreleme, uyarlamalı akış, taşıma ve oynatıcı yazılımı için standart tabanlı telif ücretsiz çözümler sunar. DRM platformu, PlayReady, Widevine, FairPlay ve şifreleme için açık standardı kullanarak Ortak Şifreleme (CENC) kullanır.

DRM, içeriğinizin görüntülenebilirliği üzerinde en yüksek kontrol derecesini sunar. Bugün piyasadaki en yaygın DRM sistemleri, Google’ın FairPlay’ı olan PlayReady’nin (Google’ın bazı eski uygulamalarıyla birlikte) Google’ın Widevine Modüler’idir. Bizim çözümümüz çoklu DRM sistemlerini destekler, örneğin, PlayReady ve Widevine Modüler, MPEG Ortak Şifreleme (MPEG-CENC) ile paralel olarak kullanılabilir ve ayrıca FairPlay ve AES'i destekler. Her DRM sahibi platformunu ücretsiz olarak destekliyor. Kodlayıcılarımız içeriği bir seferde şifreler. İstemci içeriği yayınladığında, desteklenen DRM sunucusunu seçerek gerekli / uygun DRM sertifika anahtarı vekilimizden sağlanır.

Tek Multi DRM Proxy çözümü
Token Tabanlı Algoritma
Yayın Şifreleme
Her yerde bulunan platform
Giriş Kontrolü
Ortak Şifreleme
iOS aygıtlar için Fair Play desteği
PlayReady ve Widevine kullanarak CENC
Reklam Servisi

Erlab Medya Teknolojileri VideoBulut Platformu, müşterilerine para kazanma amaçları için reklam ekleme altyapısı sağlar. Tüm oyunculara müşteri tarafına reklam ekleyin: masaüstü, iOS ve Android uygulamaları, Samsung, LG, Philips, Vestel, Arçelik / Beko Smart TV uygulamaları ve diğerleri.

Çözümümüz farklı ‘İlan Ekleme’ seçenekleri de sunmaktadır. İçeriğinize, farklı seçenekler ile yayın öncesi, yayın ortası veya yayın sonu ilanlar, video ekleyebilirsiniz. Uyumlu üçüncü parti reklam sunucusu VAST/VPAID ile çalıştığımız için kampanya oluşturma şeklinizi veya iş akışı raporunuzu değiştirmenize gerek yoktur. Hangi reklamların izlendiği, tamamlandığı ve tıklama oranlarıyla ilgili tam analizler oluşturabiliyoruz.

İçeriğiniz başlamadan önce reklam videosu ekleyebilme
İçeriğinize afiş/pankart şeklinde video reklam ekleyebilme
İçeriğinizin ortasında reklam videosu ekleyebilme
VAST ve VPAID sistemleri ile entegrasyon
İçeriğinizin sonunda reklam videosu ekleyebilme
Reklam uzunluğu ve frekans yapılandırmasını gösterebilme
İçerik Dağıtım Ağı – CDN

CDN çözümümüz, talepleriniz için uygun olabilecek, esnek bir içerik dağıtım sistemi sunmaktadır. Ürünümüz bozulma olmadan, düğüm başına yaklaşık on bin uyuşmayan kullanıcıyı destekler.

Sistemimizden ilerleyen her parametreyi gözlemleyebilirsiniz. CDN çözümümüz, POP Point’teki sunucuları dengeleyerek, çok katmanlı önbellekler ile çalışır, içerikler ile ilgili önbellekleme sistemi bakımı için ek olarak pahalı ekipmanlara ihtiyacınız yoktur. Sistem son derece hızlı NVM SSD kullanmaktadır.Sistemin toplu verilerini analiz edebilirsiniz. Güvenlik tarafında ‘Kara Listeler ve IP erişiminin filtrelenmesi’ mümkündür. Önbellek yönetimi tarafında, içeriğin gizleme-aktarma-temizleme-işlenmesini cache/pre-cache/purge yapabilirsiniz. Son olarak, DNS girişi ile POP Point dengeleme sistem yönetimi ve dengesi sağlanabilir.

Yayın Yönetimi
Analiz ve Raporlama
DASH HLS HSS Desteği
Toptan Yönetimi
Önbellek Yönetimi(gizleme-aktarma-temizleme)
AES Anahtar Yetkisi
Çok katmanlı önbellek Mimarisi
Analitik

Bilişim teknolojilerinde ve medya sektöründe analiz en önemli alandır. VideoBulut Platformumuz; Tarayıcı Tabanlı Analitik, OS Tabanlı Analitik, Oynatıcı Tabanlı Analitik olarak üç tipte analiz yapabilmenizi sağlar. Ayrıca isterseniz Google Analitikleri de kullanabilirsiniz.

CVP’nin Analytics’inde üç farklı tür analitiği vardır ve bunlar çeşitli alanlarda ayrıntılı analitik bilgileri sağlar. Oynatıcı Tabanlı Analytics, medya izleme uzunluğu bilgisi, medya kapanma süresi bilgisi, ortalama izleme süresi bilgisi, ortalama görünüm yüzdesi bilgisi ve daha fazlasını sağlar. İşletim Sistemi Tabanlı Analytics, hangi işletim sistemlerinin medya istediği, kaç kez talep edileceği ve daha fazlası hakkında bilgi verir. Tarayıcı Tabanlı Analytics, tarayıcı bilgileri ve izlenme sayıları sağlar, hangi tarayıcının medyanızı daha fazla izlediğini gözlemleyebilir ve medya özelliklerinizi bu analitiklere göre tanımlayabilirsiniz. Analitik verilerini inceledikten sonra yeni medya içeriğinizi hazırlayabilir ve müşterilerinize veya kullanıcılarınıza daha verimli medya içerikleri aktarabilir ve ayrıca reklam uzunluğu ve gösterme sıklığının en uygun karışımını belirleyebilirsiniz.

Oynatıcı Tabanlı; oynatma, atlama, %20, %50, %80, %100 oynatma
Analitikler ve Google Analitik kullanabilme
Tarayıcı Tabanlı; Chrome, Edge, IE, Opera, Safari, Mozilla
İşletim Sistemi Tabanlı; iOS, Android, MS, MAC, Linux
Player

Yeni Nesil Multiscreen TV Platformu, kullanıcıların değişken ihtiyaçlarını karşılayan oldukça esnek bir medya player a sahiptir. Playerımız özelleştirilebilir yapılara sahiptir ve müşterilerimizin medya içeriği alanını kullanmasına göre farklı player türleri sağlayabiliyoruz.

Playerlar esnek yapılara sahiptir, kullanıcılar Erlab Medya Teknolojileri MTVP web portalından web playerının tasarımını ihtiyaçlarına göre (Renkler, düğmeler, logolar vb.) tasarlayabilirler. Ayrıca kullanıcılar web playerını kaynak kodlarıyla düzenleyebilir veya geliştirebilir (player dosyalarını web portalına indirilebilir) ve ortam içeriğini oynatmak için kendi özelleştirilmiş web playerını kullanabilir. Çoklu DRM seçeneklerini (PlayReady, Widevine, Fair Play, Conax) etkinleştirebilir ve kendi logolarınızı, watermarkınızı playerla birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca STB oynatıcısını da sağlayabiliriz.

Windows/Masaüstü için Javascript Tabanlı Web Oynatıcılar(VideoJSFramework)
Android(istemci) Telefon ve Tablet Oynatıcılar
Mpeg DASH / HLS / HSS Medya Oynatma Seçenekleri
Web oynatıcılar için çeşitli görsel seçenekler (Renk, logo, butonlar, filigranlar vb.)
Çoklu Dil Seçenekleri
HTML tabanlı STB Oynatıcılar
Windows Telefon ve Tablet Oynatıcılar
Canlı, TVOD, SVOD, TSTV, Catchup TV seçenekleri
Web oynatıcılar için ‘İşlevsel Oynatma’ fonksiyonları (süre işlevi,tıklama işlevi vb.)
Sosyal Medya Entegrasyonları (Beğeni, Yorum yazma)
IOS Telefon ve Tablet Oynatıcılar
LG, Samsung, Beko/Grunding/Arçelik,Vestel Akıllı TV Oynatıcılar
DRM opsiyonları (PlayReady, Widevine, Fair Play, Conax)
Tüm oynatıcılar için reklam ekleme
Üstü kutu istemci oynatıcılarda EPG fonksiyonları (içerik oynarken yakalama, hatırlatma)
VideoBulut'u Keşfet
ÜCRETSİZ DENE
100 Dakika Kodlama + 100 MB Depolama